Gazdaság | Archívum | Ásványkincs.hu
A hiányzó nemzeti nyersanyag stratégiánk mielőbbi kiépítéséhez szeretnék hozzájárulni az alábbi gondolatokkal
A bányászatra csak itthon nem tartunk igényt – másutt a fellendülés záloga…
Újabb csúcs a platinafémek versenyében – Recsket a magyar állam nem indítja a versenyen
Huszonkét éve fejeződött be a recski Lahóca aranyérceinek kutatása. A vagyon értéke azóta 600 százalékkal nőtt. Vajon milyen más befektetés tudja ezt megközelíteni?
Meredeken csökken a szén alapú elektromosság termelés Európában
Az EIT (European Institute of Innovation and Technology) Raw Materials program most tette közzé idei nyertes pályázatainak listáját.
A mecseki feketeszén az európai tiszta-szén technológiai kutatások élvonalában
A Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara teljes gőzzel folytatja felkészülését a nyersanyag hordozók előteremtésének 4.0, sőt 5.0 szakaszára.
Hazánkban az ásványvagyon stratégia kidolgozása terén szövegek és tisztviselők változnak, a megvalósítás bénultsága látszólag a régi. Pedig tanulni lenne honnan.
Autógyártásunk dübörög, ehhez ajánlunk jó előre ellensúlyt recessziós időkre a nyersanyag termelés fejlesztésével.
A XXI. század kihasználatlan stratégiai lelőhelye Magyarországon
A Ruhr vidéken 2018 decemberében bezárt az utolsó földalatti szénbánya is.
Fejlesszük vagy visszafejlesszük a szén felhasználásunkat? A különféle kormányzati irányokból eltérő szelek fújnak.
Az MBFSZ térképszerverén hozzáférhetővé vált az ország ásványvagyon nyilvántartásának adatbázisa.
Az erdélyi Rovina közelében kapott engedélyt egy új réz-arany kitermelő beruházás
Az elmúlt hetekben, a nyári hőség idején szokatlanul sok hír jelent meg a legklasszikusabb fosszilis energiahordozónkról, a szénről. Az álhírek ma burjánzó világában komoly kihívás lenne ezek között megtalálni a hiteleset, inkább vegyük sorra ezeket, és hámozzuk ki belőle a mondanivalót.
A Magyar Közlöny július 27-i közlése alapján a nyolc éve húzódó Ásványvagyon gazdálkodási Cselekvési Terv elfogadására pont került. Ez úgy a nemzetgazdasági, mint a kapcsolódó szakmáink szempontjából kiemelt fontosságú esemény.
A „Szénhidrogének Magyarországon” című könyv a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal kiadásában, a Magyar Bányászati és Földtani Szolgálat közreműködésével született meg.
Itt a klasszikus kapitalizmus, a klasszikus szocializmus vége. Az acél előállítás technológiája letér a vasérc, szén, koksz által kijelölt útról.
Az asvanykincs.hu szándéka szerint távol áll attól, hogy az állam dolgába üsse az orrát. Most ezt azért tesszük, mert az új kormánylista megjelenésével felszívódott az NFM, ahová eddig az energia, bányászat (és ezzel az ásványvagyon gazdálkodás) bokros ügyei tartoztak.
A káosz elméletből régóta ismert mondás, hogy egy brazíliai pillangó szárnycsapása a természetes és véletlenszerű áttételek révén képes lehet egy texasi tornádót kiváltani. A következő történetet a fiamnak mondom, hogy a sógorom is értsen belőle…
A Magyarhoni Földtani Társulat immár hagyományos éves szavazásán az elem legfontosabb természetes forrása, a fluorit lett a 2018. év ásványa. Ezzel kapcsolatban nagyszerű cikk jelent meg a FÖLDGÖMB magazin 2018 áprilisi számában avatott szerző, Harman-Tóth Erzsébet tollából (és kiváló fotósok kamerájából).
Kutass tovább a Gazdaság rovat tartalmai között

Ezen eszköztár segítségével dátum, kategória, és cimke alapján is szűrést végezhet a Gazdaság rovatban található tartalmakra vonatkozóan. Amennyiben általánosan tartalmi oldalak között keres a fejlécben található kereső eszköz lehet segítségére.

Dátum
Kategóriák
Cimke felhő