Összefoglaló az eseményről itt fog megjelenni miután az esemény lezajlott. Addig is, kalandra fel, fedezzen fel más tartalmakat az ajánló segítségével vagy ossza meg ezt az eseményt másokkal is a Megosztás felirat alatt található eszközök segítségével.
Megemlékeztek a miskolci fúrólyuk geofizikai csoport megalakulásának 60. évfordulójáról
Az 1958. november 1. és 1961. február 15. közötti időszakban több jelentős esemény befolyásolta a régió geofizikai kutatásait, tevékenységét:
1958. november 1-jén az ELGI létrehozta a miskolci karotázs-csoportját, aminek a feladata elsősorban a nyersanyagkutató fúrások vizsgálata volt,
1959. nyarán a Miskolci Nehézipari Egyetem Bányamérnöki Karának szaktanszékei, köztük a Geofizikai Tanszék is, Miskolcra költöztek, és így szoros együttműködés alakulhatott az oktatók, hallgatók, valamint a kutatást végző szakemberek között,
1961. február 15-én a Magyar Geofizikusok Egyesülete Alföldi Csoport néven megszervezte a Szolnokon és Miskolcon tevékenykedő geofizikusok szakmai közösségét, ami 1981. január 22-től szétvált, és két önálló csoportként működött tovább.
Ezek a szervezeti intézkedések lehetővé tették, hogy a geofizika a régió földtani kutatásának meghatározó részévé váljon. Számos mérési, műszerfejlesztési, módszertani, értelmezési eredmény jelzi az itt végzett munka sikerességét, melynek egyik alapja a geológus, geofizikus, bányász szakemberek közötti rendkívül jó szakmai, baráti kapcsolat kialakulása volt. A pprogram az alábbi volt:
10.30 Megnyitó és köszöntők
Dr. Fancsik Tamás, Magyar Bányászati és Földtani Szolgálat elnöke,
Zelei Gábor, Magyar Geofizikusok Egyesülete elnöke
Dr. Turai Endre, ME Geofizikai és Térinformatikai Intézet igazgatója
11.00 – 12.00 Előadások
1. Az Eötvös Loránd Geofizikai Intézet (ELGI) Miskolci Csoportjának megalakulása, feladatai, kezdeti eredményei.
(Dr. Baráth István, okl. geofizikus mérnök, ügyvezető, Geoport Kft.),
2. Az MGE Észak-magyarországi Csoportjának létrejötte és szerepe a régió geofizikájának életében
(Hursán László, okl. geofizikus mérnök, okl. mélyfúrási geofizikus szakmérnök, címzetes egyetemi docens),
3. Néhány szakmai eredmény az ELGI-utód OFKFV mélyfúrási geofizikai szelvényezései során. Érdekességek az expediciós munkában.
(Bucsi Szabó László, okl. bányageológus mérnök, okl. mélyfúrási geofizikus szakmérnök, ügyvezető, Háromkő Bt.),
12.00 – 13.00 Szünet
13.00 – Visszaemlékezések, hozzászólások, kötetlen szakmai beszélgetés
Zárszó