Nagy siker a miskolci Országos Tudományos Középiskolás Diák Konferencia
Miskolcon rendezték meg május 21-23 között a XVIII. Országos Középiskolai Földtudományi Diákkonferenciát. A mostani rendezvény talán a legnépesebb előadócsapatot hozta Miskolcra hosszú évek óta. Résztvett a legtöbb miskolci gimnázium, több szakközépiskola,és vendégeket fogadott az egyetem Esztergomból, Békéscsabáról, Kiskőrösről, Szerencsről, Budapestről. 11 iskola 31 diákja regisztrált előadással is a konferencián, ahol két nap alatt 21 előadást mutattak be a földtudományok igen széles köréből. A program egyúttal a STEM-Akadémia rendezvénye is volt, és a TEKH szakkkollégium is társrendezőként szerepelt. Az előadások mellett élményprogramok, terepbejárás is színesítette a tartalmas hétvégét. KÖszönet a diákoknak, a felkészítő tanároknak, illetve az áldozatos munkát végző szervezőknek.
Az eseményről részletes beszámoló olvasható itt:
https://www.uni-miskolc.hu/hirek/orszagos-diakkonferencia-erositette-a-foldtudomanyi-utanpotlast/