Felsőoktatás
Pályacsúcs a középiskolai konferencián
2026. május 25.
Földessy János
  • Nagy siker a miskolci Országos Tudományos Középiskolás Diák Konferencia

    Miskolcon rendezték meg május 21-23 között a XVIII. Országos Középiskolai Földtudományi Diákkonferenciát.  A mostani rendezvény talán a legnépesebb előadócsapatot hozta Miskolcra hosszú évek óta.  Résztvett a legtöbb miskolci gimnázium, több szakközépiskola,és vendégeket fogadott az egyetem Esztergomból, Békéscsabáról, Kiskőrösről,  Szerencsről, Budapestről. 11 iskola 31 diákja regisztrált előadással is a konferencián, ahol két nap alatt 21 előadást mutattak be a földtudományok igen széles köréből.  A program egyúttal a STEM-Akadémia rendezvénye is volt, és a TEKH szakkkollégium is társrendezőként szerepelt. Az előadások mellett élményprogramok, terepbejárás is színesítette a tartalmas hétvégét. KÖszönet a diákoknak, a felkészítő tanároknak, illetve az áldozatos munkát végző szervezőknek.

    Az eseményről részletes beszámoló olvasható itt:

    https://www.uni-miskolc.hu/hirek/orszagos-diakkonferencia-erositette-a-foldtudomanyi-utanpotlast/

     

     

     

    Megosztás